Конденсат на пластикових вікнах

Пластикові вікна дуже зручні у використанні, вони без сумніву краще старих дерев’яних. ПВХ вікна не промокають від дощу, відмінно утримують тепло і шум вулиці. Допомагають зробити масу інженерних і дизайнерських рішень.

Єдина проблема, з якою можна зіткнутися – це запотівання скла. З цим стикаються багато, особливо часто це видно під час приготування їжі на кухні. Чому ж так відбувається?

Чому утворюється конденсат?

Згадаймо шкільний курс фізики. Волога випадає на поверхню, коли долається в атмосфері “Точка роси”. Точка роси – це температура, до якої необхідно охолонути повітрю, щоб він не зміг поглинати водяну пару. Наприклад, якщо ми візьмемо повітря 25 ° С з вологістю 50% (це близько 14 г / м³ водяної пари), то він зможе вмістити в себе ще стільки ж вологи до випадання її в конденсат. Але от якщо ми почнемо охолоджувати повітря, то приблизно при 15 ° С настане Точка роси і цей водяна пара утворюється в краплі вологи. В першу чергу – це видно на склопакеті, так як він є найхолоднішою частиною вікна і приміщення в цілому. Такий же процес можна бачити влітку на пляшках з прохолодними напоями. Виходячи з цього можна зробити висновок, що для утворення конденсату в приміщенні необхідно дві умови:

  1. Підвищення вологості повітря
  2. Зниження температури

Лід на стеклі

Лід на стеклі

Якщо вікно в стіні знаходиться дуже близько до вулиці (менше 10 см від краю), то ці умови тільки посилюються. Так як Точка роси проходить не по центру ПВХ конструкції, а по внутрішньому краю рами. Що веде до запітніння стекол і утворення криги на підвіконні. Щоб це виправити, необхідно встановити більш товстий профіль (5-та камерний 70 мм) і змістити вікно ближче до центру стіни.

Що підвищує вологість в кімнаті?

  1. Приготування їжі
  2. Прийняття ванни / душа або вивішування мокрого одягу після прання
  3. Перебування великої кількості людей в одному приміщенні (за день людина видихає близько 2 літрів водяної пари)
  4. Порушення циркуляції повітря (неправильне розташування батарей, гардин прикривають втоплені укоси)
  5. Неправильна планування будинку (деякі проекти беруться з південних регіонів Європи, які в наших кліматичних зонах абсолютно не працюють)
  6. Велика кількість кімнатних рослин

На практиці був випадок, коли до нас зверталася наша клієнтка з проблемою постійного запотівання скла і великої кількості конденсату. Вікно наша компанія їй поставила 5-й камерні, німецької профільної системи, з 2-х камерним склопакетом. При детальному розборі з’ясувалося, що в приміщенні в 15м² спить 3 людини, а при закритих дверях – це веде до істотного підвищення вологості. До всього цього додається бетонні стіни панельного будинку, без зовнішнього утеплення. Це тягне до значного охолодження кімнати взимку.

Варто зрозуміти, що при старих дерев’яних вікнах такій ситуації не виникало, тому що вони не були такими герметичними і надійні, як нові пластикові. Не дарма їх на зиму утеплювали поролоном і заклеювали скотчем.

Як боротися з конденсатом?

Конденсат на вікні

Конденсат на вікні

Найпростіший спосіб – це регулярне провітрювання приміщення. Відкривайте вікна на декілька хвилин в зимовий час. Залишайте вікно в відкидному положенні під час приготування їжі. Також не забувайте про мікропровітрювання, в цьому положенні можна залишати його на ніч.

Центральна вентиляція не повинна бути забита, через неї здійснюється основна циркуляція повітря. Як варіант можна на ніч залишати двері у ванну відкритими – це поліпшить вентиляцію і як наслідок зменшить вологість.

Крім того, не закривайте радіатори щільними фіранками і шторами. Це тягне до порушення природної конвекції повітря в приміщенні. Пам’ятайте, що основна причина запотівання скла – це підвищена вологість!