Гумовий ущільнювач бере на себе основні герметичні властивості вікна. Від його притиснення залежить багато чого: чи буде воно пропускати холод, воду під час дощу або запорошене повітря. Згодом він втрачає свою пружність і еластичність, що негайно відбивається на теплових характеристиках віконної рами. Це пов’язано з тим, що ущільнювач піддається сильному впливу навколишнього середовища і великим перепаду температур, від +60 влітку (на сонці) і -25 взимку. В середньому термін служби складає близько шести років.
Як можна доглядати за віконним ущільнювачем?
Це досить легко. По-перше потрібно промивати вікна теплою водою, два рази на рік. А по-друге, щоб пом’якшити гумку і збільшити її еластичність, потрібно обробляти її спеціальним силіконовим спреєм або протирати гліцерином. Останній продається в аптеці. Ці дії збільшать термін служби Ваших ущільнювачів.
Коли ущільнювача потрібна заміна?
Після 5 років вони втратять пружність – це той термін, коли на них потрібно звернути свою пильну увагу. У вікнах з’являються поддуванія і чітко стає чутно вулицю. Усередині рами видно чорні смуги від пилу, такі ж можуть бути і на схилах. У літній період на це ніхто не звертає свою увагу, але з приходом холодів це стає справжньою проблемою для приміщення через що температура його може опуститься нижче норми.
Ще як показує практика не все гумки переживають ремонт. Велика кількість великих робіт із застосуванням сухих сумішей дає про себе знати. В цілому факторів зменшують термін служби ущільнювача багато.
Чому доводиться міняти ущільнювач на нових вікнах?
Це звучить досить дивно, але абсолютно виправдано. Так як на будівництві новобудов намагаються заощадити і це роблять на віконних рамах, в тому числі. Замість 5-й камерних профільних систем (70 мм), які необхідні саме для нашої кліматичної зони, ставлять 3-х камерні (60 мм). Це призводить до постійного промерзання і до того ж утворюється конденсат. Плюс до цього додається більш бюджетна фурнітура, турецьких чи українських виробників, яка створює труднощі в нормальній експлуатації вікна. А віконний ущільнювач зроблений з менш пружного матеріалу, який навіть в новому стані не забезпечує щільне примикання до стулки. Тому перед початком оздоблювальних робіт краще проконсультуватися з фахівцем і вже за його висновком вирішити долю вікон, можливо з повною їх заміною на нові.
У нашій компанії ми використовуємо високоякісні гумові ущільнювачі, призначені для установки в профільні системи німецьких виробників. Саме вони показали себе з найкращого боку.
Вартість заміни гумового ущільнювача фіксована і для всього київського регіону становить 30 грн / м.